HZ:EYYÜB (A:S:) NİN DUASI VE DİĞER DUALAR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

HZ:EYYÜB (A:S:) NİN DUASI VE DİĞER DUALAR

Mesaj  Admin Bir Cuma Şub. 11, 2011 11:07 am

HZ:EYYÜB: Rabbi innî messeniye'd- durru ve Ente erhamürrâhimin' demeliyiz.” diyor. .

1- Lâ ilâhe illallâh.(33 defa) (Lâ ilâhe illallah sözü ile imanınızı yenileyin.Hadis ) Meal:Allah`tan başka hiç bir ilah yokdur.
2- Hasbünallâhi ve ni`mel vekîl.(7 defa)(Her işte ALLAH`ı vekil kılma) Meal:Her işimi O`na hevale ettim.O ne güzel vekildir (koruyucudur)
3- Lâ havle vela kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. Meal:Yüce Allah`tan başka güç ve kuvvet sahibi yoktur.
4- Yâ Lâtif,Yâ Vedûd,Yâ Şâfî.(Sırlı üç esmaül Hüsna) Meal:Ey lütufları,ikramları bol olan Allah`ım,Ey mü`minleri çok seven ve sevilen, Ey Şifa veren Allah`ım.
5- Ferdun,Hayyun,Kayyûmün,Hakemün,Adlün,Kuddus.(İsmi Azam) Meal:O tekdir,O diridir,O yücedir,O hakimdir,O adaletlidir,O kusurlardan uzaktır.
6- Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez zâlimîn(Hz. Yunus`un duası) Meal:Senden başka ilah yoktur.Sen kusurlardan uzaksın.Gerçekten ben kendime zulmedenlerden oldum. .(22 defa)
7- Rabbi ennî messeniyed durru ve ente erhamurrâhimîn.(Hz. Eyüp A.S.`ın duası) Meal:Ey Rabbim.Bana gerçekten zarar dokundu.Sen ise merhametlilerin en merhametlisisin.
8- Rabbi zidni ılmen ve fehmen ve elhıknî bissâlihîn. Meal:Allah`ım benim ilmimi artır ve ilmi anlamayı bana nasip eyle.Beni salih kullarından eyle
9- Rabbenağ firlı veli vâlideyye velil mü`minîne yevme yegûmül hisâb. Meal:Ey Rabbim.Beni,annemi,babamı ve bütün mü`minleri kıyamet gününde affeyle. (Hz.İbrahim A.S.`ın duası)
10-Sübhâneke lâ ilmelenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm. Meal:Seni her türlü noksanlardan uzak tutarız.Senin bize öğrettiğinden başka bilgimiz yoktur. Sen her şeyi hakkıyla bilir.Her işi hikmetle yaparsın.
11-Sübhânallahî ve bihamdihî sübhânallâhil azîm. Meal:Yüce olan Allah her türlü kusur ve noksanlardan uzaktır.
12-Bismillâhillezı lâ yezurru mea ismühû şey ün fil arzı velâ fissemâi ve hüvessemîul alîm. Meal:Allah`ın adıyla başlarım.Onun adıyla başlayınca ne yerde nede gökde hiçbirşey bana zarar veremez. (H.Ş_3 defa)
13-Rabbi yessir velâ telâ tuassir?Rabbi temmim bil hayr .(hadis) Meal: Rabbim menim işlerimi kolaylaşdır,zorlaşdırma,Rabbim işlerimi hayırla tamamlattır.
14- Allâhümme yâ mukallibel kulûb.Sebbit kalbî(kulûbenâ) alâ dînik.(hadis) Meal:Ey kalpleri evirib-çeviren Allah’ım.Kalbimi (kalplerimizi) dininde sabit kıl.(70)
15-Subhânekellâhümme (ve bi hamdike) innî estağfiruke ve etûbü ileyk..Estağfirullâhı ve etûbu ileyk
Meal:Her şeyden münezzeh olan Rabbim.Sana hamd,tevbe ve istiğfarda bulunuyorum.(100 defa)
16-Subbûhun Kuddûsun rabbünâ ve rabbûl melâiketi verrûh. Meal:Kusurlardan uzak, yuce olan bizim Rabbimizdir ve O melaikelerin ve Cibrilin de Rabbidir
17-Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammed. (salavat) (11) Meal:Ey Allah`ım Salat (dua) ve selam efendimiz Hz. Muhammed`in üzerine olsun.
19-Allâhümme inneke afüvvün kerimûn,tuhibbül affe fa`fu annî. (hadis) Meal:Allah`ım sen çok affedicisin çok Kerimsin affetmeyi seversin.Beni de affet.
20-Rabbiş rahlî Sadrî ve yessirlî emrî vehlül ukdeten min lîsâni yefgahû gavlî ve üfevvizu emrî ilallâh inallâhe basîrum bil ibâd. (Hz.Musa`nin (s.a.v) duası) Meal: Ya Rabbi genişlet göğsümü,kolaylaştır işimi,çözüver şu dilimin bağını, Ta ki anlasınlar sözümü.
21-Vallâhu hayran hâfizâ vehüve erhamürrâhimin. Meal: Allah koruyanların en hayırlısı, Merhamet edenlerin en hayırlısıdır.

22-Elhamdülillâhillezî ehyânâ be`de mâ emâtenâ ve ileyhinnûşûr.(Sabah kalkınca) Meal: Bizi öldürdükden sonra dirilten Allah`a hamd olsun.,dönüş onadır.

23-Tefriciye Duâsı
“Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedenillezî tenhallü bihil ükadu ve tenfericu bihil-kurabu ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâllü bihir-reğaibü ve hüsnül-havâtimu ve yusteskal ğamâmu bivechihil Kerîmû ve alâ âlihî ve sahbihî fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma`lûmin lek”
24-TuncinâDuâsı
“Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed. Salâten tuncînâbihâ min cemîil ahvâli ve’l-âfât. Ve takdîlenâ bihâ cemîal-hâcât. Ve tutahhirunâ bihâ min cemî’ıs-seyyiât. Ve terfeunâ bihâ indeke a’led-derecât.
Ve tübelliğunâ bihâ aksa’l-gâyât. Min cemî’il-hayrâti fi’l-hâyâti ve ba’de’l-memât. Âmin ya mücîb’ed-deavât, vel-hamdü lillahi rabb’il âlemin.

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://moral.forumr.biz

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics